Hiába a világot térdre kényszerítő koronavírus-járvány, egyes ázsiai országokban úgy gondolják, hogy a kutya- és macskahús evése kifejezetten jó a vírus ellen, mert „melegíti” a szervezetet. Vietnámban és Kambodzsában egyenesen orvosok javasolják ezt, és azt állítják, hogy véd a hideg időtől, megkönnyíti a műtét utáni felépülést, sőt, gyógyítja az asztmás betegségeket – írja az Independent cikke nyomán a Magyar Hang.
Vietnámban, Kambodzsában és Indonéziában évente általában tízmillió kutyát és macskát mészárolnak le, ám sokan azt hitték, hogy a járvány miatt vissza fog esni az ilyen típusú állatkereskedelem.
Nem így történt, és az okokat firtató kérdésre egészen elképesztő választ adtak a vietnámi állatkereskedők: szerintük az Egészségügyi Világszervezet (WHO) állásfoglalása az oka a nagy népszerűségnek. A szervezet ugyanis még a járvány elején bejelentette, hogy a kutyák és a macskák nem kapják el a vírust. A mögöttes szándék az volt, hogy az emberek ne dobják ki a háziállataikat, de ez egészen másképp sült el. Most sokan azt hiszik, hogy a kutya- és macskahús evése biztonságos.
A Négy Mancs nemzetközi állatjóléti szervezet szakértői szerint a zsúfolt körülmények között, ketrecekben tartott állatok lemészárlása valójában melegágya a veszélyes betegségeknek, miközben semmi sem bizonyítja, hogy a húsuk bármilyen jó hatással lenne az egészségre. Bár háziállatokról van szó, de valójában ez is része a vadállatpiacnak, amelyet az ENSZ egyik vezetője, Elizabeth Maruma Mrema betiltana, hogy a jövőben megelőzhetők legyenek a hasonló járványok.
„Ha megharagszol a kritikusra, szinte biztosra veheted, hogy igaza van” – Stephen King.